2023-10-24

Mes nesame vieni

Šių dienų Kupiškio socialinės globos namų siekiamybė ir vienas iš uždavinių yra skatinti bendruomeninių paslaugų plėtrą, priimti naujas inovacijas, būti atviriems pokyčiams. Šiais metais norime pasidžiaugti turimais ir naujais socialiniais partneriais globos namuose.

Vasarą mus aplankė svečiai iš Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos. Su šiais partneriais turėjome bendrą projektą, kurio metu buvo gauta slaugos priemonių : 7 pragulų profilaktikai skirti čiužiniai ir 30 paklotų.

Kasmet tampame drąsesni ir šiais metais organizavome muzikos ir poezijos renginį Kupiškio rajono Gindvilių kaimo bendruomenėje, kurio  metu pasirodė globos namų gyventojai. Kita graži iniciatyva surengta Kupiškio rajono Lukonių kaimo bibliotekoje: globos namų dienos centro lankytojos rankdarbių paroda ir pristatymas. Glaudus ryšys palaikomas su mums artimiausia Kupiškio rajono Šepetos bendruomene. Kartu dalyvaujame aplinkos švarinimo talkose, įvairiuose renginiuose. Antri metai globos namų gyventojams vedami kompiuterinio raštingumo mokymai Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šepetos padalinyje. Taip pat sulaukiame svečių, ir patys vykstame į Kupiškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Kupiškio rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros centre lankytojai galėjo išvysti globos namų gyventojų molio darbų parodą.

Treti metai globos namuose lankosi Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, vedamos psichologo paskaitos ir konsultacijos. Jų metu globos namų gyventojai gali gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Keletą metų bendradarbiaujama su Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Panevėžio padaliniu. Šiemet svečiuose atvyko darbuotoja, kuri supažindino su garsinėmis knygomis, skaitė knygos skaitinius.

 Jau keleri metai draugystė tęsiasi su Kupiškio muziejumi. Šiemet dalyvavome jų rengtose edukacinėse veiklose, kurių metu mokėmės senovės amatų.  

 Kasmet susipažinti su globos namais ir individualios priežiūros darbuotojo profesija atvyksta Kupiškio technologijos ir verslo mokykla. Globos namai suteikia galimybę atlikti individualios priežiūros darbuotojo praktiką įstaigoje.

Džiaugiamės bendradarbiavimu su Lietuvos Raudonojo kryžiaus savanoriais, kurie nuolat mus aplanko suteikdami bendravimo šilumą ir dėmesį. Bendri renginiai vyko ir su Kupiškio rajono Naivių bendruomene, su Kupiškio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Daugiau kaip du dešimtmečius bendrystė tęsiasi su Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčios kunigais.      

Kodėl svarbu būti bendrystėje su kitomis organizacijomis, bendruomenėmis ir socialiniais partneriais? Atsakymas paprastas:   tai kuria naują, šiuolaikišką požiūrį į socialinės globos įstaigas. Bendradarbiavimo dėka galime jaustis pilnavertiška visuomenės dalimi.

Socialinė darbuotoja Vaida Tauterytė