,,Kai pakvimpa žolynais ir medumi“

Data

2022 08 17

Įvertinimas
0
IMG_7286 1(1).JPG

Atmindami Žolinės šventę, mes sugalvojome į svečius pasikviesti Skemų socialinės globos namų gyventojus. Susitarę su Uoginiu kaime esančio Adomo Petrausko muziejaus darbuotojais, apsistojome muziejaus kiemelyje.

Susitikimą pradėjome prisimindami Žolinės tradicijas, dėkojome už naują derlių, kurio nemaža dalis jau parkeliavusi į namus, atsisveikinome su žolynais ir gėlėmis. Buvo sprendžiamos įdomios užduotys, kurias atsivežė svečiai: vardinome vaistažoles, prieskonius, kurie auga Lietuvoje, spėjome kokie žolynai surišti puokštėje. Vyko žiedų mėtymo ir smiginio varžybos. Taip pat reikėjo pereiti pėdų išbandymo taku basomis per spalius, kankorėžius, akmenėlius, samanas ir t.t. Kai kam ši estafetė patiko, kai kam – nelabai. Po užduočių, prisėdę gaiviame pavėsyje, gurkšnojome skanią žolynų arbatą.  

Svetingos muziejaus darbuotojos parodė ir supažindino su sodybos statiniais, juose esančiomis ekspozicijomis, papasakojo apie muziejaus įkūrėjo Adomo Petrausko istoriją.

Svečiai labai džiaugėsi mūsų išvirta skania žuviene, o svečių vadovės pažadėjo, kad lauks gražios progos pasikviesti ir mus į svečius.

Atsisveikinome ir lauksime vėl gražių susiejimų.

 

Gyventojų tarybos pirmininkės pavaduotoja Irena Smičiuvienė