Kupiškio socialinės globos namai – akredituota savanorius priimanti įstaiga

Data

2022 05 06

Įvertinimas
0
nuotrauka.png

      Informuojame, džiaugiamės ir didžiuojamės - Kupiškio socialinės globos namai tapo Jaunimo reikalų departamento prie SADM akredituota savanorius priimančia įstaiga ir jai suteikta PO akreditacija.

      2022 metų pradžioje akreditavimo specialistė Gabija Balzarevičiūtė bendravo su Kupiškio socialinės globos namų savanorių kuratoriais bei darbuotojais. Susitikimo metu aptarė veiklos sritis, kuriose labiausiai reikalingi savanoriai, vertino bendrą organizacijos supratimą apie jaunimo neformalųjį ugdymą ir savanorystę bei galimybes užtikrinti pakankamą savanorių įsitraukimą į įstaigos veiklas. Atlikus įvertinimą, buvo priimtas teigiamas sprendimas ir trejiems metams suteikta akreditacija. Tikimės, kad Kupiškio socialinės globos namai bus ne tik puiki erdvė savanoriams įgyvendinti savo siekius, įgyti žinių ir patirties, bet ir gera galimybė įstaigai tobulėti savanorystės organizavimo srityje, didinti potencialių savanorių motyvaciją savanoriauti būtent mūsų įstaigoje.

     Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėnesių trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 metų, kurios metu jaunuoliai 40 val./mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje organizacijoje.

     JST programa tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesių tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėnesių nenutrūkstama tarnyba užtikrina galimybę įgyti 0,25 stojamojo balo.

     Kviečiame visus savanorius, norinčius susipažinti su naujomis sritimis, padėti ir prisidėti savo gerumu, ištiesti pagalbos ranką, įgyti naujų žinių, įgūdžių bei vertingos patirties, užsiregistruoti į savanorių duomenų bazę: https://jst.jrd.lt/newCandidate

     Per metus skelbiamos dvi pagrindinės registracijos birželio ir lapkričio mėnesiais bei 2-3 papildomos registracijos savivaldybėse, kuriose lieka Departamento finansuojamų vietų arba papildomas finansavimas programos vietoms yra skiriamas iš konkrečios savivaldybės biudžeto.  Informaciją apie registracijos paskelbimą galite sekti  puslapyje www.jrd.lt, skiltyje "savanorystė" arba sekti informacija socialinio puslapio "Facebook" paskyroje.

 Visa informacija: https://jrd.lt/savanoryste/jst

 Informacija apie savanorystę teikiama tel. +37068789020